انجمن برنامه نویسان PHP
چند ايده براي چيدمان مرتب آشپزخانه کوچک - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن برنامه نویسان PHP (http://www.phorum.ir)
+-- انجمن: متفرقه (/forum-27.html)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (/forum-30.html)
+--- موضوع: چند ايده براي چيدمان مرتب آشپزخانه کوچک (/thread-1507.html)چند ايده براي چيدمان مرتب آشپزخانه کوچک - cabinetbank - ۲۶-۲-۱۳۹۷ ۱۱:۱۵ صبح

براي مرتب کردن فضا به خصوص در آشپزخانه هاي کوچک بايد روش هاي خلاقانه اي به کار ببريم...

[تصویر:  380kitchenorganization.jpg]

وقتي در آشپزخانه همه چيز درست و سرجاي مناسب قرار داده شوند، راحت تر تميز مي شود و در هنکام کار در آشپزخانه آرامش بيشتري خواهيد داشت. فضا موضوع بسيار مهمي خصوصا در آشپرخانه هاي کوچک محسوب مي شود پس بايد آن را مديريت کنيم و با ايده هاي خلاقانه علاوه بر مديريت درست آن، فضاي آن را زيبا و دل نشين تر کنيم.
راه هايي براي داشتن يک آشپزخانه مرتب
1. از شيشه ها استفاده کنيد

[تصویر:  1-organize-kitchen.jpg]

استفاده از اين شيشه ها به شما کمک مي کند تا تمام مواد غذاييتان را به راحتي ببينيد و بدون نياز به باز کردن آن ها يا گشتن در کل آشپزخانه، سريعا به هرچه که مي خواهيد دسترسي داشته باشيد.

2. کشويي براي دستمال ها

[تصویر:  2-organize-kitchen.jpg]

يکي از بهترين روش هايي که براي مرتب کردن پيشنهاد مي شود، نگهداري تمام وسايل هم نوع در يک مکان و نزديک به جايي که هميشه مي خواهيد از آن استفاده کنيد است. قابلمه ها نزديک گاز و دستمال ها نزديک سينک . آشپزخانه بايد يک اصول منطقي براي استفاده داشته باشد.

3. استفاده از بالاي کابينت ها

[تصویر:  3-2-organize-kitchen.jpg]

[تصویر:  3-3-organize-kitchen.jpg]

دستورهاي آشپزي که از برنامه هاي تلويزيوني مختلف يادداشت کرده ايد و هم چنين مجله هاي آشپزيان را در يک جعبه نگه داريد و مي توانيد آن ها را بالاي کابينت بگذاريد. با اين کار هم دستورهاي آشپزيان در يک جا جمع مي شوند و هم محيط آشپزخانه تان مرتب تر مي شود. از بالاي کابينت آشپزخانه تان براي نگهداري بلوريجات و ظروف شيشه اي قديمي که به آن ها علاقه داريد ولي به ندرت کاربرد دارند، استفاده کنيد.

4. استفاده از شلف ها براي دسترسي راحت

[تصویر:  4-organize-kitchen.jpg]

تعدادي شلف براي آشپزخانه تان در نظر بگيريد. وسايلي که در شلف مي کذاريد بستگي به ميزان استفاده شما از آن وسيله دارد. بهتر است وسايل يا ظروفي را در شلف بگذاريد که به طور مداوم از آن ها استفاده مي کنيد و هم چنين ظاهر خوبي هم دارند.

5. استفاده از يک جا براي سيني ها

[تصویر:  5-organize-kitchen.jpg]

از ان جايي که سيني ها معمولا کاربردي هستند، معمولا بايد در دسترس باشند. ولي نبايد آن ها را روي کانتر يا بين ظروف کابينت قرار دهيد مي توانيد از چنين جايي براي قرار دادن آن ها استفاده کنيد که هم دسترسي به ان ها آسان تر باشد و هم چنين آشپزخانه تان را خاص تر کند.

6. تقسيم کننده هاي داخل کشوي کابينت

[تصویر:  6-organize-kitchen.jpg]

تقسيم کننده هاي داخل کشوي کابينت کاربرد و انواع مختلفي دارند. اين تقسيم کننده ها در متريال هاي مختلفي ارائه مي شوند و مي توانيد متريال و رنگ آن ها را با توجه به متريال کشو استفاده کنيد.

[تصویر:  orga_tbx_plus.jpg]

7. سبد سيب زميني متفاوت

[تصویر:  7-organize-kitchen.jpg]

مي توانيد سبد سيب زميني تان را چند کاربرده کنيد. مي توانيد آن را به جايي تبديل کنيد که از آن هم براي نگهداري بطري ها، وسايل و از قسمت بالاي آن به عنوان تخته برش استفاده کنيد و براي استفاده راحت از آن، آن را چرخدار کنيد.

8. طراحي يک نيمکت با کابينت ها
مي توان در قسمتي از آشپزخانه، کابينت را به يک نيمکت تبديل کنيد که هم فضايي براي نگهداري وسايل است و هم آشپزخانه را به فضايي صميمي تر تبديل مي کند.

9. صفحه کابينت را مرتب کنيد
شما در آشپزخانه بيشترين کار را به صفحه کابينت داريد. تا مي توانيد صفحه روي کابينت را از وسايل اضافي خالي کنيد تا هم هنگام کار راحت باشيد و هم آشپزخانه مرتبي داشته باشيد. کفگيرها، ادويه ها و... همه مي توانند در شلف ها يا در بالاي صفحه کابينت قرار بگيرند.

10. مواد غذايي را مرتب کنيد
يکي از مهم ترين و دوست داشتني ترين اجزاء آشپزخانه مواد غذايي هستند. از ابزارهاي اضافي مانند اين محصولات IKEA براي مرتب کردن داخل يخچال ها يا سوپرمارکت آشپزخانه استفاده کنيد.

11. استفاده از فضاي پايين جزيره آشپزخانه
جزيره آشپزخانه هم از فضاهاي مناسب براي نگهداري لوازم است. مي توانيد با تقسيم کردن، از اين فضا براي نگهداري ظروف يا کتاب هاي آشپزيتان استفاده کنيد.

12. استفاده از ايده هاي جديد در کابينت سازي
هر روزه روش هاي جديدي براي بهينه سازي فضا در آشپزخانه پيشنهاد مي شود. اين روش ها هم خلاقانه هستند و هم کاربردي. مانند ميز رولي که در قسمت پايين صفحه کابينت پنهان مي شود. مي توانيد از يک کابينت ساز بخواهيد تا اين فضاها را براي شما ايجاد کند.

13. استفاده از فضاهاي ديده نشده
فضاهايي در آشپزخانه وجود دارند که ديده نمي شوند اما مي توان از آن استفاده کرد. اگر آشپزخانه کوچکي داريد با استفاده از اين ايده ها مي توانيد فضايي را در کابينت آشپزخانه تان ايجاد کنيد.
منبع: کابینت بانک،«چند ايده براي چيدمان مرتب آشپزخانه کوچک».